Nasza oferta dedykowana jest dla przedsiębiorców zamierzających realizować plany biznesowe przy udziale zewnętrznego kapitału. Posiadając wieloletnie doświadczenie w zakresie opracowania wniosków, oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie przygotowania i opracowania biznesplanów.
Program ten, adresowany do firm mikro, małych i średnich, skupia się na finansowaniu zmian w produktach, usługach i umiejętnościach pracowników, mających na celu dywersyfikację działalności. Dofinansowanie dla branży gastronomicznej, turystycznej i hotelarskiej. Można otrzymać bezzwrotną dotację do 540 tys. zł, pokrywającą nawet 90% inwestycji. Należy wykazać spadek obrotów o 20% w 2020 lub 2021 roku. Kod PKD z działalności gastronomicznej, turystycznej lub hotelarskiej.
Kwota dofinansowania LGD ma wynosić do 150 000 zł. Jednak nie sfinansuje więcej niż 65 proc. kosztów kwalifikowalnych. . Dotacje na obszary wiejskiej skierowane są pokrycie takich kosztów kwalifikowalnych jak m.in. • środki trwałe (nowe wyposażenie: w tym maszyny i urządzenia, w uzasadnionych przypadkach możesz sfinansować także środek transportu), • oprogramowanie, • patenty, czy licencje. Nie jest wymagany status osoby bezrobotnej. Można startować jako osoba zatrudniona, czy bierna zawodowo (np. emeryt). LGD jest jedną z nielicznych dotacji na założenie działalności gospodarczej dla osoby pracującej. Oczywiście dodatkowe punkty mogą otrzymywać osoby bezrobotne w tym długoterminowo bezrobotne.
Dla firm, których problemy powstały w trakcie pandemii (np. spadek obrotów, zatory płatnicze, zamknięcie branży). Najczęstsze elementy jakie są finansowane z pożyczki płynnościowej (pomocowej) to m.in zaległe raty kredytów, wynagrodzenia dla pracowników, regulacja zobowiązań wobec dostawców. Ogólnie jest to wsparcie w ramach przeciwdziałaniu COVID-19.
W przypadku pożyczek inwestycyjnych można sfinansować wydatki szeroko związane z rozwojem firmy. M.in. Wydatki na środki trwała, wydatki na roboty budowlane, wydatki na nowe urządzenia i maszyny, wdrażanie nowych rozwiązań technicznych lub technologicznych w tym także zakup niezbędnych licencji, patentów itp., zakup wartości niematerialnych i prawnych.
Pożyczka obrotowa jest produktem, z którym można sfinansować bardzo podobny zakres rzeczy jak przy pożyczce pomocowej, jednakże sytuacje przedsiębiorstwa powinna być dobra. Finansowanie można przeznaczyć m.in. zakup surowców i towarów handlowych; koszty stałe i bieżące firmy, m.in.: ubezpieczenia mienia firmy, koszty reklamy i promocji, koszty wynajmu, bieżącej obsługi prawnej, księgowej, koszty wynagrodzeń.
Pożyczka Płynnościowa dla Podmiotów Ekonomii Społecznej (PES) udzielana przez Stowarzyszenie OCWP ze środków udostępnionych przez Bank Gospodarstwa Krajowego z przeznaczeniem na wsparcie przedsięwzięć realizowanych przez PES w celu zapewnienia finansowania płynnościowego w całym kraju.
Kontakt z naszym doradcą to pierwszy krok, który należy wykonać aby uzyskać wsparcie finansowe firmy w zakresie pożyczki unijnej.
Nie czekaj i już teraz skontaktuj się z Doradztwem Horyzont.